Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Zające

Grupa 5 latków

"Zające zwykle skaczą po łące, a my często z nimi i skocznie innym dzieciom przykładem świecimy."

Informacje dla rodziców:
Serdecznie proszę aby dnia 06.03.2020r. chłopcy przynieśli muszkę bądź krawat.

Nauczyciel Grupy : Anna Sobieralska

Telefon: +48 56-676-04-17
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważne Informacje

Kochane „Zajączki”

Już kilka dni się nie widzieliśmy, ale to nie znaczy, że o Was nie pamiętam. Spędzacie teraz czas z Rodzicami i z pewnością jesteście z tego zadowoleni.Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli wrócić już do przedszkola. Czekam na Was z niecierpliwością. Myślę, że aby sobie urozmaicić czas chętnie zaprosicie Rodziców do wspólnych zajęć i zabaw. Wiele z nich znacie z przedszkola. Wiecie, że codziennie robiliśmy zajęcia. W związku z tym, proponuje Wam kilka zajęć na cały tydzień. Zróbcie sami lub z rodzicami codziennie jedno zajęcie. Z ich wykonania możecie zrobić zdjęcia i przesłać je mailem na stronę przedszkola.

Proponowane zajęcia:

1. Ponieważ nadeszła już Wiosna i nie mogliśmy jej wspólnie powitać i zaznaczyć na naszym kalendarzu, niech każdy z Was ( sam lub z pomocą rodziców ) wykona „ Portret Wiosny”. Może być narysowany, namalowany, przyklejony, wycięty i co Wam jeszcze przyjdzie do głowy, ozdobiony i przyniesie go do przedszkola .Zrobimy wystawę Waszych prac.

2. Zaproście Rodziców do wspólnych ćwiczeń gimnastycznych. Wy pokazujcie ćwiczenia, a Rodzice niech Was naśladują ( myślę, że pamiętacie wiele z naszych ćwiczeń ). Mogą to być skłony, przysiady, rowerki, pajacyki, ćwiczenia rąk i nóg. Dacie sobie radę !!!!!!

3. Zabawcie się z Rodzicami w wyszukiwanie poznanych liter. W niepotrzebnej gazecie lub innym czasopiśmie znajdźcie i otoczcie pętlą poznane już litery ( oO, aA, eE, Ii,uU,pP,sS, lL,łŁ, mM, tT, dD, zZ,yY,Cc, wW,rR, gG) . Zróbcie to na czas ( ustalcie z Rodzicami czas 5 minut ) ,kto w określonym czasie znajdzie i zakreśli więcej liter, Ty czy Rodzic. Powodzenia !!!

4. Poproście Rodziców o wydrukowanie szlaczków, które są zamieszczone poniżej i postarajcie się je napisać najładniej, jak potraficie. Możecie je też przynieść do przedszkola, aby się pochwalić sukcesem. Każdego zróbcie tylko jedną stronę.

5. Możecie też narysować lub z pomocą Rodziców napisać, co robiliście przez wolny czas w domu.

6. Zróbcie laurkę dla koleżanki lub kolegi z grupy, za którą lub za którym najbardziej tęskniliście. Miło by było, gdybyście poprosili Rodziców o zrobienie zdjęć, jak spędzacie ten czas w domu i przesłali te zdjęcia emailem na stronę przedszkola.

Życzę Wam powodzenia , tęsknię za Wami !!!!

Do zobaczenia wkrótce

Pani Ania

Pliki do pobrania
Zadania wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńcze:
Dziecko powinno :
- utrwalić polskie symbole narodowe , kształtować poczucie tożsamości narodowej, rozbudzać dumę z bycia Polakiem
- doskonalić percepcję wzrokową i słuchową
- doskonalić umiejętność uważnego słuchania ,rozwijać analizę i syntezę słuchową , poznać literę:  j , J ,h ,H
- doskonalić umiejętność mówienia o emocjach, być uwrażliwionym na potrzeby i emocje innych , rozwijać empatię , rozpoznawać i nazywać emocje własne i innych osób
- poszerzać wiedzę muzyczną , zapoznać się ze współczesnymi gatunkami muzycznymi, rozwijać ekspresję muzyczną i ruchową
- doskonalić umiejętności matematyczne( porównywanie, klasyfikowanie, tworzenie i kontynuowanie rytmów ) , utrwalić aspekt porządkowy liczby
- doskonalić umiejętność pracy w grupie
- wyrażać swoje przeżycia w formie ekspresji plastycznej , rozwijać wrażliwość estetyczną , rozwijać wyobraźnię podczas prac plastycznych
- rozwijać i doskonalić sprawność ruchową
- poszerzyć wiadomości na temat zawodów  wykonywanych przez kobiety i mężczyzn
- doskonalić umiejętność wypowiadania się na temat własnej rodziny , zaznajomić się z terminem „adopcja”
Bloki tematyczne na m-c kwiecień 2020r.
- I Polska to mój "Dom" ( 01-10.05)
- II W krainie muzyki (11-17.05)
- III Wrażenia i uczucia (18-24.05)
- IV Święto Mamy i Taty (25-31.05)


Wiersze na m-c kwiecień 2020r.


Piosenki na m-c kwiecień 2020r.

 

 

1
2
3
4
5

Back to top