Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Zające

Grupa 5 latków

 

"Zające zwykle skaczą po łące, a my często z nimi i skocznie innym dzieciom przykładem świecimy." 

 

Informacje dla rodziców:
Serdecznie proszę aby dnia 06.03.2020r. chłopcy przynieśli muszkę bądź krawat.

Nauczyciel Grupy : Anna Sobieralska

Telefon: +48 56-676-04-17
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważne Informacje

Kochane „Zajączki”

Już kilka dni się nie widzieliśmy, ale to nie znaczy, że o Was nie pamiętam. Spędzacie teraz czas z Rodzicami i z pewnością jesteście z tego zadowoleni.Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli wrócić już do przedszkola. Czekam na Was z niecierpliwością. Myślę, że aby sobie urozmaicić czas chętnie zaprosicie Rodziców do wspólnych zajęć i zabaw. Wiele z nich znacie z przedszkola. Wiecie, że codziennie robiliśmy zajęcia. W związku z tym, proponuje Wam kilka zajęć na cały tydzień. Zróbcie sami lub z rodzicami codziennie jedno zajęcie. Z ich wykonania możecie zrobić zdjęcia i przesłać je mailem na stronę przedszkola.

Proponowane zajęcia:

1. Ponieważ nadeszła już Wiosna i nie mogliśmy jej wspólnie powitać i zaznaczyć na naszym kalendarzu, niech każdy z Was ( sam lub z pomocą rodziców ) wykona „ Portret Wiosny”. Może być narysowany, namalowany, przyklejony, wycięty i co Wam jeszcze przyjdzie do głowy, ozdobiony i przyniesie go do przedszkola .Zrobimy wystawę Waszych prac.

2. Zaproście Rodziców do wspólnych ćwiczeń gimnastycznych. Wy pokazujcie ćwiczenia, a Rodzice niech Was naśladują ( myślę, że pamiętacie wiele z naszych ćwiczeń ). Mogą to być skłony, przysiady, rowerki, pajacyki, ćwiczenia rąk i nóg. Dacie sobie radę !!!!!!

3. Zabawcie się z Rodzicami w wyszukiwanie poznanych liter. W niepotrzebnej gazecie lub innym czasopiśmie znajdźcie i otoczcie pętlą poznane już litery ( oO, aA, eE, Ii,uU,pP,sS, lL,łŁ, mM, tT, dD, zZ,yY,Cc, wW,rR, gG) . Zróbcie to na czas ( ustalcie z Rodzicami czas 5 minut ) ,kto w określonym czasie znajdzie i zakreśli więcej liter, Ty czy Rodzic. Powodzenia !!!

4. Poproście Rodziców o wydrukowanie szlaczków, które są zamieszczone poniżej i postarajcie się je napisać najładniej, jak potraficie. Możecie je też przynieść do przedszkola, aby się pochwalić sukcesem. Każdego zróbcie tylko jedną stronę.

5. Możecie też narysować lub z pomocą Rodziców napisać, co robiliście przez wolny czas w domu.

6. Zróbcie laurkę dla koleżanki lub kolegi z grupy, za którą lub za którym najbardziej tęskniliście. Miło by było, gdybyście poprosili Rodziców o zrobienie zdjęć, jak spędzacie ten czas w domu i przesłali te zdjęcia emailem na stronę przedszkola.

Życzę Wam powodzenia , tęsknię za Wami !!!!

Do zobaczenia wkrótce

Pani Ania

Pliki do pobrania
Zadania wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńcze:
Dziecko powinno : 
- poznać tradycje i zwyczaje wielkanocne,
- doskonalić umiejętność opowiadania i dzielenia się własnymi doświadczeniami,
- doskonalić czytanie globalne , poszerzyć swój słownik , doskonalić słuch fonemowy,
- doskonalić precyzję ruchu i sprawność ruchową , utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się w budynku i poza terenem przedszkola,
- doskonalić umiejętność dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych,
- poszerzyć wiedzę na temat produktów ekologicznych,
- pobudzać odpowiedzialność za środowisko, kształtować właściwe nawyki dotyczące ochrony środowiska naturalnego, doskonalić umiejętność segregowania śmieci,
- poznać literę z, Z , f, F
- poznać pracę rolnika , poznać rośliny rosnące na polu , poznać nazwy i działanie maszyn rolniczych, 
- doskonalić umiejętność klasyfikacji , doskonalić rozumienie pojęć matematycznych dotyczących objętości,  
- rozbudzać zainteresowania czytelnicze, kształtować poszanowanie dla książek , poznać różne rodzaje książek , kształtować motywację do samodzielnego czytania,  
- rozwijać umiejętności plastyczne  
Bloki tematyczne na m-c kwiecień 2020r.
- I Wielkanoc ( 01.04.2020 - 12 .04.2020)
- II Praca rolnika (13.04.2020 - 19.04.2020)
- III Dbamy o naszą planetę (20.04.2020 - 26 .04.2020)
- IV Tajemnice książek (27 .04.2020-30.04.2020)


Wiersze na m-c kwiecień 2020r.
 


Piosenki na m-c kwiecień 2020r.
 

 

 

1
2
3
4
5

Back to top